چرا تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی یک فرصت است؟

روزهای گرم مرداد ماه هر سال، روزهای سرنوشت ساز برای بسیاری از علاقه مندان ورود به دانشگاه است؛ فصل اعلام نتایج اولیه و فرصت انتخاب ادامه مسیر.

در سال های اخیر به دلیل افزایش نیافتن ظرفیت پذیرش دانشگاه های دولتی، گرایش به تحصیل در دانشگاه های غیردولتی افزایش چشمگیری داشته است. در این میان دانشگاه آزاد اسلامی در 33 سال گذشته یکی از گزینه های اصلی انتخاب داوطلبان ورود به دانشگاه بوده است.

دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از 400 واحد و مرکز آموزشی در سراسر کشور و بیش از 5 میلیون فارغ التحصیل، هم اکنون به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان شناخته می شود.

در حال حاضر بیش از یک میلیون و 700 دانشجو با هدایت 70 هزار عضو هیات علمی و مدرس در حال تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هستند . این دانشگاه با 11 میلیون مترمربع فضای آموزشی و رفاهی، بیش از 40 میلیون مترمربع محوطه دانشگاهی، 600 هزار مترمربع فضای ورزشی و 200هزار مترمربع فضای فرهنگی و مذهبی، امکانات مناسبی را برای تحصیل دانشجویان فراهم آورده است.

در حال حاضر بزرگترین مجموعه آزمایشگاهی، کارگاهی و کتابخانه ای دانشگاه های کشور و بهترین نسبت استاد به دانشجو و سرانه فضای آموزشی در دانشگاه های کشور در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی است.

این دانشگاه توانسته در سال های اخیر در توسعه ظرفیت های علمی و پژوهشی کشور نقش موثری ایفا کند و در همین راستا دانشگاه آزاد رتبه 133 علمی جهان در پایگاه ESI را از لحاظ کمیت تولیدات علمی در سال 2015 کسب کرده و بر اساس رتبه بندی پایگاه طلایه داران علم تامسون رویترز (آی.اس.آی) در میان یک درصد دانشگاه های برتر که دارای بیشترین میزان اثرگذاری هستند، قرار گرفته است.

هم چنین بر اساس اطلاعات تایید شده از سوی نهادهای علمی کشور، دانشگاه آزاد اسلامی تا کنون 369 مجله علمی منتشر شده، 60218 مقاله علمی چاپ‌شده بین‌المللی در پایگاه اسکوپوس و 49058 مقاله علمی چاپ شده داخلی به ثبت رسانده است.

لازم به ذکر است، بر اساس برنامه های جدید دانشگاه، تجاری سازی علم و توسعه اقتصاد دانش بنیان از اهداف اصلی دانشگاه آزاد اسلامی در سال های پیش رو است و در همین راستا در حال حاضر 61 مرکز رشد و 451 شرکت و واحد فناور در مجموعه دانشگاه آزاد مشغول به فعالیت هستند.

  • سه شنبه 13 مرداد 1394
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

دوشنبه 18 اسفند 1399 . 16:13 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی