پیام رییس دانشگاه به مناسبت روز بسیج

رییس دانشگاه آزاد شاهرود و رئیس شورای فرهنگی و دانشجویی دانشگاههای آزاد استان سمنان و دبیر کمیته ارتقا فرهنگی اساتید استان و رییس بسیج اساتید دانشگاه آزاد واحد شاهرود به مناسبت روز بسیج پیامی با مضمون زیر صادر کردند:

بسم الله الرحمن الرحیم

امام خمینی (ره) :

«امروز یکی از ضروری ترین تشکل ها، بسیج دانشجو و طلبه است. طلاب علوم دینی و دانشجویان دانشگاه ها باید با تمام توان خود در مراکزشان از انقلاب و اسلام دفاع کنند، فرزندان بسیجی ام در این مراکز، پاسدار اصول تغییر ناپذیر ((نه شرقی و نه غربی)) باشند.»

هفته بسیج، بزرگداشت جان‌فشانی‌هایی است که برای سربلندی و سرافرازی این سرزمین صورت گرفته  است، گمان درستی نیست اگر بسیج را حاصل جنگ تحمیلی یا انقلاب اسلامی بدانیم.

بسیج، فهم درست، اعتماد، اراده و اخلاص  امت اسلامی است که با ظهور اسلام تولد یافته و در ملت‌های مسلمان رشد کرده است. هوشمندی و تدبیر ارجمند حضرت امام خمینی(ره) و عدالت خواهی میلیون‌ها انسان با ایمان، تنها تبلور دوباره بسیج در عصر حاضر بود.

احساس مسولیت و تعهد در برابرانقلاب مهمترین و بارزترین ویژگی بسیج است و بسیجیان به بهترین نحو وحدت و همدلی مردم ایران در دفاع از میهن اسلامی را به ظهور رسانده‌اند. بسیج مظهر اتحاد و انسجام ملی ایرانیان است و این مفهوم در کلام مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  نیز به زیبایی متجلی شده است: بسیج در حقیقت مظهر یک وحدت مقدس میان افراد ملت است

اینجانب هفته مبارک و فرخنده بسیج را فرصتی مغتنم می دانم جهت تجدید پیمان با آرمان های بلند حضرت روح‌الله (ره) و بیعتی دوباره با بزرگ بسیجی دلاور حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) که نوای دلنشین و عاشقانه‌اش را با گوش جان شنیدیم او که در خاکی افلاکی به گستره تاریخ انسان در برابر تمامیت استکبار قد علم کرد و پرچم خونین فتح را بر گلدسته‌های غریب مسجد لاله‌ها برافراشت.

 

دکتر سید احمد ابوالقاسمی فر

سرپرست  دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

 

 

  • دوشنبه 05 آذر 1397
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

شنبه 24 آذر 1397 . 01:51 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی