نماینده شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در دیدار هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود مطرح کرد:

photo_2019-05-16_23-12-31.jpg

با پیگیری مدیران دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در جهت دست یافتن به مطالبات به حق این مجموعه ارزشمند و مردمی شهرستان تلاش خواهم کرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود، در آستانه هفته روابط عمومی رئیس و هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، با سید حسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شهرستانهای شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گزارش عملکرد خود را ارائه کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از این ملاقات گزارش جامعی از عملکرد دانشگاه در یازده ماه مدیریت خود در این مجموعه ارائه کرد و در خصوص بیمارستان خاتم الانبیا(ص) این واحد دانشگاهی گفت: بیمارستان خاتم الانبیا(ص) یک بیمارستان عمومی غیردولتی است و این به معنی ارائه خدمات با هزینه بسیار پایینتر ولی در حد کیفیت خدمات بیمارستانهای خصوصی در بیمارستان خاتم الانبیا(ص) است.

دکتر سید احمد ابوالقاسمی فر در مورد عملکرد خود در بیمارستان از زمان قبول مسؤولیت اینگونه گفت:«با شروع فعالیت ما با همه بیمه ها قرارداد بسته شد و با بیمه هایی که قرار داد آنها منقضی شده بود مجددا عقد قرارداد انجام شد و اکنون بیمارستان با تمامی بیمه های پایه و تکمیلی قرارداد دارد. همانگونه که مستحضرید بیمارستان یکی با تجهیزات و دیگری متخصصین روی پاست. ما با شروع به کار مطالبات پزشکان را هر ماهه پرداخت کرده ایم و همین باعث امیدواری بین پزشکان بیمارستان شد که برخلاف آنچه در مورد وضعیت مالی بیمارستان در گذشته تبلیغ شده بود شرایط بیمارستان از نظر مالی تحت مدیریت و کنترل است. همچنین با 6 پزشک متخصص جدید قرارداد منعقد شد که نتایج آن اکنون مشهود است.»

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در خصوص برنامه های توسعه ای پیش رو در بیمارستان خاتم الانبیا(ص) و دانشکده علوم پزشکی گفت: «یکی از برنامه هایی که در بیمارستان پیش رو داریم افتتاح ICU جدید بیمارستان است و همچنین مرکز تحقیقات نانوذرات بیولوژیک در پزشکی که در دانشکده علوم پزشکی ما واقع شده و اولین مرکز تحقیقاتی در کشور است که در این حوزه فعالیت خود را شروع می کند. این مرکز هم به طور کامل تجهیز شده و آماده بهره برداری است و قصد داریم از آقایان دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی برای افتتاح ICU و مرکز تحقیقات دعوت به عمل آوریم.»

وی در ادامه توضیحات خود خاطر نشان کرد: بخش ریکاوری بیمارستان را از اواخر سال گذشته شروع کردیم و حدود دو هفته پیش آماده بهره برداری شد. همچنین ما توانستیم جراح های خوبی جذب کنیم و برای بهره گیری مناسب از وجود ایشان اتاق عمل جدید لازم بود لذا اتاق عمل شماره 4 هم که از اواخر سال قبل برای آماده سازی آن آغاز به کار شد تقریبا آماده بهره برداری است که امیدواریم با حضور آقای دکتر ولایتی و آقای دکتر طهرانچی به زودی افتتاح شوند.

وی در مورد مشکلات موجود در بیمارستان خطاب به نماینده گفت: برای تکمیل کادر پزشکی خود قصد داشتیم از پزشکان طرحی بیمارستان امام حسین(ع) استفاده کنیم و در جلساتی که با پزشکان داشتیم ایشان آمادگی خود را به ما اعلام کردند ولی اگرچه رئیس دانشگاه علوم پزشکی همواره با ما همکاری خوبی داشته اند اما لازم است معاونتهای دانشکده علوم پزشکی به خصوص معاونت آموزشی ایشان در این خصوص با ما همکاری بیشتری کند و اگر کمی راه را باز بگذارند که ما هم بتوانیم از این پزشکان استفاده کنیم تخصصهای ما در بیمارستان خاتم الانبیا(ص) کامل تر خواهد شد.

ابوالقاسمی فر در ادامه بیان مشکلات موجود در بیمارستان خاتم الانبیا(ص) تصریح کرد:«مشکل دیگر وجود سقف بیمه سلامت برای  ما به مقدار 140 میلیون تومان است که معمولا سریع پر می شود و لازم است که این سقف بالاتر برده شود و اگرچه به عنوان مثال در ماه جاری سقف تعیین شده در بیستم ماه تکمیل شد اما به دلیل رسالتی که بر دوش خود داریم با وجود سود بسیار کم و در مواردی ضرر مریض ها را پذیرش کردیم.»

وی در خصوص دانشکده علوم پزشکی گفت: در دانشکده علوم پزشکی اتفاق خوبی که افتاد این بود که با تجهیزاتی که تهیه کردیم توانستیم مجوز برگزاری آزمون صلاحیت بالینی پزشکان را از وزارت بهداشت اخذ کنیم و تاکنون موفق شده ایم سه دوره از این آزمون را دردانشکده علوم پزشکی برگزارکنیم در حالیکه قبل از این دانشجویان ما به شهرهای دیگر می رفتند و ما هفتمین واحد دانشگاه آزاد در کشور هستیم که این آزمون را در کشور برگزار می کنیم.

 وی در خصوص برنامه خود جهت گسترش رشته های علوم پزشکی گفت: ما هم اکنون در دانشکده علوم پزشکی دارای چهار رشته پزشکی، علوم آزمایشگاهی، پرستاری و هوشبری هستیم و با توجه به اعضای هیات علمی و امکاناتی که داریم به دنبال گرفتن مجوز رشته های کارشناسی اتاق عمل و کارشناسی ارشد پرستاری هستیم و در صورت اخذ مجوز از شورای گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی می توانیم در این رشته ها جذب دانشجو داشته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود تاکید کرد: اکنون دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با دارا بودن بیمارستان مجهز و 5 اتاق عمل و همچنین حضور و فعالیت اکثر پزشکان جراح شاهرود در اتاق عمل های این بیمارستان شرایط گرفتن دانشجو در این رشته ها را احراز کرده است.

پس از گزارش رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، نماینده مردم شهرستانهای شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن عرض خیر مقدم به هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود و آرزوی قبولی طاعات و تشکر از حضور ایشان و زحماتی که در دانشگاه کشیده اند، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود را دانشگاه قدیمی شهر خواند و آن را همپای دانشگاه صنعتی شاهرود و دانشگاه علوم پزشکی برندی برای شهر شاهرود که مردم و مسوولین از قدیم نسبت به آن عرق داشته اند دانست و تاکید کرد: دانشگاه آزاد شاهرود نتیجه زحمات سی چهل ساله همه مردم و مسوولین شهر و مدیران دانشگاه است و مردم روی این دانشگاه حساس هستند و باید به گونه ای عمل کرد که مردم نسبت به آن بی تفاوت نشوند؛ زیرا قطعا پشتوانه عظیم مردمی باعث رشد آن شده است و اکنون هم اگر این حمایت نباشد آسیب خواهید دید و باید تلاش کنید تا در مشکلات مردم و موثرین و مسؤولین در کنار شما باشند.

 دکتر سید حسن حسینی شاهرودی با تشکر از مسؤولین جدید دانشگاه آزاد اسلامی به جهت ارتباط و تعاملی که با دفتر نماینده پیدا کرده اند تاکید کرد البته این تعامل به نظر من باید به تمام سازمانها و صنایع هم توسعه پیدا کند تا صنعت هم بتواند از بدنه پژوهشی دانشگاه منتفع شود. لازم است به هر طریق ارتباط شما با مردم و بقیه نهادها و سازمان ها افزایش پیدا کند؛ این می تواند با حضور پررنگ تر شما در جمع مسؤولین و مؤثرین شهرستان ممکن شود و ما هم آنها را به مسیر همکاری بیشتر با شما سوق خواهیم داد و باید مطالبات دو طرفه سازمانها و دانشگاه آزاد شاهرود در شهر ما افزایش یابد و به تدریج همکاری ها توسعه پیدا کند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص برنامه های توسعه ای رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گفت: «جهت اخذ مجوز رشته های جدید کارشناسی اتاق عمل و کارشناسی ارشد پرستاری این آمادگی را داریم که به همراه شما نزد مسؤولین مربوطه برویم و درخواست به حق شما را ارائه و پیگیری کنیم. همچنین در مورد افتتاح ICU جدید بیمارستان خاتم الانبیا(ص) ما هم از آقای دکتر ولایتی و آقای دکتر طهرانچی دعوت خواهیم کرد که حضور یابند.»

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تلاش و تعامل و پیگیری بیشتر مدیران دانشگاه و همچنین کارکنان دفتر نماینده بسیاری از مطالبات دانشگاه که به حق است طبق یک برنامه زمان بندی شده پیگیری و برآورده شود.


لینک خبر1 در خبرگزاری مهر

 

لینک خبر2 در خبرگزاری مهر

 

لینک خبر1 در خبرگزاری بسیج

 

لینک خبر2 در خبرگزاری بسیج

  • جمعه 27 ارديبهشت 1398
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

شنبه 10 خرداد 1399 . 00:00 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی