سمینار مالیاتی مخصوص اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار شد

Shrinked0028.jpg

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود: با برگزاري دوره هاي آموزشي و سمينارهاي علمي تخصصي سازمان نظام مهندسي در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود اعضای سازمان نظام مهندسی شهرستان های شرق استان سمنان نیازی به مراجعه به مرکز استان برای شرکت در دوره های ارتقا و تمدید پروانه و شرکت درکلاسها و سمینارهای آموزشی نخواهند داشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، روز یکشنبه 12 خردادماه سمینار مالیاتی با موضوع روش تکمیل اظهارنامه مالیاتی مخصوص اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان با حضور تعداد زیادی از اعضای این سازمان در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار شد.

مدیر آموزش دوره های نظام مهندسی در شهرستان شاهرود در خصوص نحوه و علت برگزاری این سمینار در دانشگاه خاطر نشان کرد: این سمینار در پی قرارداد منعقد شده همکاری آموزشی بین دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان سمنان در ابتدای سال جاری برگزار گردید.

دکتر مجتبی واحدی در خصوص هدف از برگزاری این سمینار گفت: شرکت در این سمینار برای کلیه مهندسین عضو سازمان نظام مهندسی به منظور آشنا شدن با مباحث و نکات تهیه و ارائه اظهار نامه مالیاتی لازم است؛ چون بسیاری از مهندسین با قوانین و تبصره های سازمان امور مالیاتی آشنایی ندارند و این در مواردی موجب می شود که هزینه های اضافی را متقبل شوند. از این گذشته شرکت در این سمینار برای تمدید پروانه اعضای سازمان نظام مهندسی الزامی است.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در مورد مباحث مطرح شده در این سمینار ابراز کرد: در این سمینار که با حضور تعداد زیادی از اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار گردید مباحث تخصصی در خصوص روش تهیه و ارائه اظهارنامه مالیاتی، مالیات مقطوع، مالیات بر املاک، مالیات کشاورزی، مالیات بر درآمد مشاغل، مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی، طریقه استفاده از معافیتهای مالیاتی و آشنایی با سامانه عملیات الکترونیک مالیاتی آموزش داده شد.

وی در خصوص آینده همکاری آموزشی با سازمان نظام مهندسی افزود: طبق هماهنگی های انجام شده بنا داریم تا پایان تیرماه سال جاری 4 دوره آموزشی دیگر نیز توسط دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود مختص اعضای سازمان نظام مهندسی اجرا کنیم که انشاالله این دوره ها به ترتیب زیر برگزار خواهند شد:

  1. "روشهای اجرا و کنترل اتصالات در سازه های فولادی" در تاریخهای 22 و 23 خردادماه
  2. "به کارگیری استانداردها، مقررات ملی، راهنماهای طراحی در معماری" در تاریخهای 30 و 31 خردادماه
  3. "نکات اجرایی در تخریب بناهای فرسوده و نکات اجرایی پی های سطحی" در تاریخهای 5 و 6 تیرماه
  4. "مبانی گودبرداری، ژئوتکنیک و سازه های نگهبان" در تاریخهای 26 و 27 تیرماه

دکتر واحدی افزود: شرکت در این دوره ها برای ارتقاء پایه اعضای سازمان نظام مهندسی ضروری است و پس از اتمام هر دوره آزمون آن برگزار خواهد گردید و گواهی آنها برای سه تا پنج سال برای ایشان معتبر خواهد بود.

لازم به ذکر است پیش از این نیز دو جلسه با عنوان آموزش HSE برای اعضای سازمان نظام مهندسی در اردیبهشت و خرداد سال جاری در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار شده است.

لینک خبر در خبرگزاری ایسکانیوز

لینک خبر در خبرگزاری بسیج

  • يکشنبه 12 خرداد 1398
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

چهارشنبه 14 خرداد 1399 . 20:49 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی