تنها مرکز تحقیقاتی تخصصی در زمینه نانوذرات بیولوژیک کشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود

دکتر مجتبی واحدی معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود.jpg

مرکز تحقیقاتی"نانوذرات بیولوژیک در پزشکی" دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود تنها مرکز تحقیقاتی تخصصی در زمینه نانوذرات بیولوژیک در کشور است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود مرکز تحقیقات "نانوذرات بیولوژیک در پزشکی"این واحد دانشگاهی را اولین مرکز تحقیقاتی تخصصی در زمینه نانوذرات بیولوژیک در حوزه علوم پزشکی در سطح کشور خواند و در مورد امکانات و تجهیزات این مرکز گفت: در این مرکز آزمایشگاه مرجع اصلی جهت انجام امور تولیدی و خاصیت سنجی و دو آزمایشگاه همکار جهت کشت سلول و بافت و آموزش وجود دارد. همچنین دپارتمان اصلی مرکز که شامل دفاتر رئیس و اعضای هیات موسس و دفتر امور سایت و دبیرخانه می باشد، در مجاورت آن قرار دارد. مهمترین تجهیزات غیر مصرفی این مرکز شامل شیکر انکوباتور یخچالدار، CO2 انکوباتور، CO2 کپسول، انکوباتور معمولی، PCR، میکروسکوپ نوری و چند چشمی، میکروسکوپ اینورت، میکروسکوپ پلاریزان، میکروسکوپ فلورسانت، هود بیولوژیک و غیر بیولوژیک، فریزر 20-، میکروتوم، تانک ازت، ترمال سایکلرگرادیانت، FTIR، ژل داکیومنت، الکتروفورز افقی، فلیم فتومتر، دستگاه آب مقطرگیری، هیتر، استیرر، ترازو دیجیتال، هات پلیت،pH متر، شیکر معمولی، اتوکلاو، بن ماری، UV-Visible اسپکتروفوتومتر، سانتریفیوژ یخچالدار، سانتریفیوژ معمولی، میکروفیوژ، اسپکتروفوتومتر نانودراپ و تعداد زیادی دستگاه و امکانات مصرفی و محیط های کشت متنوع می باشد.

دکتر مجتبی واحدی با بیان اینکه این مرکز فعالیت خود را از آذر ماه سال 1397 آغاز نموده است از فعال شدن این مرکز در زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی خبر داد و خاطر نشان کرد: تاکنون 30 دانشجوی مقطع دکتری حرفه ای و کارشناسی ارشد و یک دانشجوی دکتری تخصصی جهت انجام امور تحقیقاتی پایان نامه در مرکز مذکور ثبت نام نموده اند که 4 دانشجوی دکتری حرفه ای پزشکی و یک دانشجوی کارشناسی ارشد میکروبیولوژی هم اکنون فعالیت خود را در مرکز تحقیقات شروع نموده اند. همچنین مراحل تکمیلی 3 طرح تحقیقاتی در مرکز مذکور ادامه یافته و به پایان رسیده است که حاصل آن چاپ 2 مقاله بین المللی و ملی و پذیرش یک مقاله بین المللی در مجله Scientific Reports-Nature می باشد.

استادیار دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در خصوص حوزه های فعالیت مرکز تحقیقات نانوذرات بیولوژیک در پزشکی گفت: این مرکز در حوزه تولید نانوذرات زیستی، نانوفناوری پزشکی، دارورسانی هدفمند، تولید ترکیبات نانودارو، مطالعات اثرات زیست سازگاری نانوذرات، مطالعات خواص سمی و غیر سمی نانوذرات در بدن و مطالعاتی در حوزه خواص التیام بخشی و درمانی نانوذرات و همچنین ارائه امور مشاوره و پذیرش طرح های تحقیقاتی در حوزه نانوفناوری پزشکی فعالیت می نماید.

رئیس شورای پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود ضمن دعوت از کلیه محققان، دانشجویان و مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی و نیز شرکت های درمانی و دارویی جهت انجام پروژه های علمی پژوهشی مشترک در مرکز تحقیقات نانوذرات بیولوژیک در پزشکی تصریح کرد: با توجه به منعطف بودن فعالیت اصلی مرکز فوق در زمینه مطالعات سرطانی و دارورسانی هدفمند، این مرکز می تواند در بسیاری از طرحهای پژوهشی، تحقیقاتی و صنعتی برای پژوهشگران در کشور راهگشا باشد.

 

  1. لینک خبر در خبرگزاری ایسکانیوز

  2. لینک خبر در خبرگزاری مهر

  3. لینک خبر در خبرگزاری فارس

  4. لینک خبر در خبرگزاری بسیج

 

  • چهارشنبه 29 خرداد 1398
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

چهارشنبه 14 خرداد 1399 . 19:19 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی