پیام رئيس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به مناسبت فرارسیدن سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر

Shrunk20.JPG

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود رئيس اين دانشگاه به مناسبت فرارسیدن روز فتح خرمشهر پیام تبریکی صادر کرد.

سید احمد ابوالقاسمی‌فر در ابتدای این پیام به یادآوری رخداد ۳ خرداد ۶۱ پرداخت و افزود:
«بسم رب الشهداء و الصدیقین»
فتح خرمشهر فتح خاک نیست؛ فتح ارزشهای اسلامی است.
واقعه فتح خرمشهر در تاریخ ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ خبر آزادسازی خرمشهر آن چنان شگفت‌آور بود که مردم با شنیدن آن در سراسر میهن اسلامی ما به وجد آمدند و بسان خانواده‌ای بزرگ که فرزند از دست رفته خود را باز یافته اند اشکهای شادی و شعف خود را نثار روح شهدای حماسه‌آفرین صحنه‌های شورانگیز این نبرد کردند.
رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود سوم خرداد را سالگرد حماسه‌ عظیم آزادسازی خرمشهر، روز ملی مقاومت و یادآور نقطه عطف سال های روشن دفاع مقدس دانست و خاطر نشان کرد این روز یادآور روزهای غریبِ اتکای مظلومانه‌ آسمانی‌ترین انسان هایی است که گمنامی جهاد در راه خدا و فضیلت های معنوی دفاع از شرف و نوامیس و ارزش های مقدس این خاکِ پاک را بر مادیات و شهرت دنیوی ترجیح داده و به سرافرازیِ ماندگار، پیوند خوردند.
رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود همچنین سوم خرداد را فرصت مغتنمی برای مرور تاریخ ایران دانست و تاکید کرد: سوم خرداد فرصت مغتنمی است برای ما که تاریخ بلند مقاومت ملت ایران، ملتی که با انقلاب خونین خود راه جدیدی فرا روی بشریت گشود را بازبینی و بازشناسی کنیم.
رئیس ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود خرمشهر را نماد مقاومت برای ملت ایران خواند و تصریح کرد: به زعم اینجانب خرمشهر نماد مقاومت و اتکا به خود برای پیروزی بر دشمن است. با بازبینی شرایط اشغال و بازپس گیری خرمشهر در آن دوران و فشارهای دشمنان در جنگ تحمیلی تکرار دوباره تاریخ را این بار ولی نه به شکل نظامی بلکه به صورت جنگ تحمیلی اقتصادی و فرهنگی و سایبری می توانیم آشکارا ببینیم. امروز اگر می خواهیم در این جنگ خرمشهر خود که این بار نه یک شهر بلکه اراده های ما و ایمان و غیرت و عزت ما هستند را به دشمنان تسلیم نکنیم راهی جز مقاومت نداریم و این مقاومت با هوشیاری و حفظ روحیه انقلابی و فریب نخوردن در برابر وعده های دشمنان است.
ابوالقاسمی‌فر در پایان پیام خود خطاب به ملت ایران گفت: اینجانب به نمایندگی از کلیه اساتیدگرامی، دانشجویان عزیز و کارکنان محترم دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و بیمارستان خاتم الانبیا(ص) سالروز این گشایش عظیم الهی را به خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان، رزمندگان، ایثارگران و دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس و همچنین همه ملت ایران تبریک و تهنیت عرض می کنم و آرزوی توفیق روز افزون ملت ایران را در مسیر پاسداشت این دستاورد عظیم در سایه رهبری های هوشمندانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، از درگاه خداوند سبحان دارم.

  • يکشنبه 04 خرداد 1399
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

جمعه 04 تير 1400 . 09:02 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی