دیدار رئیس و هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با خانواده شهدا و جانبازان دفاع مقدس و تقدیر از ایشان

photo_2019-05-25_13-41-10.jpg

رئیس و هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با خانواده شهدا و جانبازان دفاع مقدس دیدار کردند

به مناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر رئیس و هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با پدر شهید علی اکبر حیدری و جانباز جنگ تحمیلی آقای عبدالحسین ابراهیمی دیدار کردند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، به مناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر رئیس و هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با پدر شهید علی اکبر حیدری دیدار کردند. در این دیدار که تنی چند از مسوولین بنیاد شهید و ایثارگران شهرستان شاهرود هم حضور داشتند پدر شهید در بیان ویژگیهای فرزند شهید خود گفت: علی اکبر در فضیلتها و محاسن تا حدی بود که هیچ یک از ما انگشت کوچک او هم نمی شویم. علی اکبر حیدری در شرق دجله جاده خندق مورد اصابت ترک قرار گرفت و به شهادت رسید.

پس از دیدار با خانواده شهید اعضای هیات رئیسه دانشگاه در منزل جانباز جنگ تحمیلی آقای عبدالحسین ابراهیمی با وی دیدار کردند. وی که در عملیات کربلای ۴ به دلیل رفتن روی مین از ناحیه پا دچار آسیب شد در مورد چگونگی مجروحیت خود و اقدامات و شرایط خود پس از آن توضیحاتی داد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در این دیدار ضمن عرض تسلیت سالروز ضربت خوردن امیر مومنان(ع) گفت: این وظیفه ماست که برای تشکر از شما در پاسداشت از میهن و انقلاب اسلامی به ملاقات شما بیاییم و به واقع شما مایه افتخار ما هستید.

 

معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شاهرود با استفاده از این حدیث علوی که «مَا الْمُجَاهِدُ الشَّهِيدُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ بِأَعْظَمَ أَجْراً مِمَّنْ قَدَرَ فَعَفَّ لَكَادَ الْعَفِيفُ أَنْ يَكُونَ مَلَكاً مِنَ الْمَلَائِكَةِ» گفت: معنای این حدیث این است که پاداش مجاهدي كه در راه خدا به شهادت رسيده برتر از پاكدامني نيست كه توان گناه دارد و گناه نكند و لذا کسی که مسیر شهیدان را ادامه می دهد و در عین توانمندی بر گناه کردن عفت پیشه می کند اجری کمتر از شهیدان ندارد و این می تواند استنادی باشد برای این جمله رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند: «زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهیدان کمتر از شهادت نیست

حجه الاسلام محمدی ادامه داد: امیدواریم به برکت خون شهیدان و ایثارگری شما جانبازان عزیز ذلت روز افزون نصیب دشمنان اسلام و عزت و ابهت و شوکت بیش از این نصیب رزمندگان اسلامی در تمامی جبهه ها شود.

در پایان ملاقات با اهدای هدیه از طرف هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و همچنین از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شاهرود از زحمات و ایثارگری های خانواده شهید و جانباز سرافراز دفاع مقدس تقدیر شد.

 

لینک خبر در خبرگزاری بسیج

 

لینک خبر در خبرگزاری فارس

  • شنبه 04 خرداد 1398
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه